Wyciąg Długa Polana

wyciąg_długa_polana

Stacja narciarska Długa Polana w Nowym Targu

U podnóża Gorców w Nowym Targu zlokalizowana jest kameralna stacja narciarska Długa Polana. Brak tłoku na stoku sprawia, że jest to rewelacyjne miejsce dla rodzin z dziećmi, osób początkujących oraz tych, którzy chcą szlifować formę. Stok nie jest długi, ale urozmaicony i szeroki. Stacja schowana jest w dolinie Kowaniec, która ma specyficzny mikroklimat. Sprawia to, że warunki śniegowe są tutaj bardzo dobre i śnieg utrzymuje się dłużej niż na pobliskich grzbietach. Nowoczesny system naśnieżania, regularne ratrakowanie i sztuczne oświetlenie zwiększają komfort jazdy.

Miłośnicy białego szaleństwa mogą tu skorzystać z trzech tras o różnym poziomie trudności, wyciągu orczykowego i taśmowego, dwóch torów snowtubingowych i punktów gastronomicznych. Mini ZOO jest niesamowitą atrakcją dla najmłodszych. Można tu zobaczyć m.in. owce, kozy, strusie czy alpaki.

Przy stacji działa szkoła narciarska, w której prowadzone są zarówno zajęcia indywidualne jak i grupowe.

Długa Polana to również baza wypadowa na Turbacz dla pasjonatów narciarstwa biegowego, skitouringu, wycieczek na rakietach śnieżnych i pieszych.


Dlaczego warto?

  • kameralna stacja narciarska, brak tłumów na stoku
  • atrakcje dla najmłodszych
  • urozmaicone trasy o różnym stopniu trudności


Dowiedz się więcej

Zobacz stronę  Zadzwoń

Zobacz także

Lorem initius...