Trasa rowerowa VELO Małopolska

trasa_rowerowa_czorsztyn

Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Wszystkim, którzy uwielbiają rekreacyjne przejażdżki na dwóch kółkach, polecamy ścieżkę rowerową wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Proponowana pętla jest ciekawą opcją dla osób, które lubią jazdę po wygodnym asfalcie i nie chcą wracać tą samą drogą. Szlak wokół jeziora częściowo pokrywa się z Velo Dunajec. Sama pętla to około 40 kilometrów jazdy z widokami na Pieniny, Gorce, Tatry oraz Jezioro Czorsztyńskie. Trasę można pokonywać etapami oraz w dowolnych kierunkach. Przejeżdża się przez: Niedzicę, Falsztyn, Frydman, Dębno, Maniowy, Mizerną, Kluszkowce, Czorsztyn, Hałuszową i Sromowce Wyżne. Wycieczkę urozmaicają widoki na zamki górujące nad jeziorem. Są to Zamek Dunajec i Zamek w Czorsztynie.

Na trasie są zadaszone Miejsca Obsługi Rowerzystów, w których można odpocząć i schronić się w przypadku zmiany pogody. Wybudowane zostały mostki, przepusty oraz liczne odnogi dojazdowe. W Niedzicy w okolice zamku w Czorsztynie można przeprawić się łódką, co będzie frajdą dla najmłodszych uczestników wycieczki.

Jeśli nie macie własnych rowerów, nic straconego. W okolicy jeziora działa wiele wypożyczalni rowerów, również rowerów elektrycznych.

Dlaczego warto?

  • jest to bardzo krajobrazowa trasa, z pięknymi widokami na jezioro, lasy, góry i zamki
  • szlak rowerowy jest bezpieczny. Wytyczono go głównie po ścieżkach rowerowych oraz fragmentami dróg o małym natężeniu ruchu samochodowego
  • trasa na całej długości pokryta jest asfaltem
  • na szlaku są wyznaczone i odpowiednio przygotowane miejsca wypoczynku rowerzystów
  • dostępność wypożyczalni rowerów


Dowiedz się  więcej

 Zobacz stronę

Zobacz także