Ścieżka rowerowa Nowy Targ - Trstena

ścieżka-rowerowa

Ścieżka rowerowa Nowy Targ - Trstena

Marzy Ci się rodzinna wycieczka rowerowa? Polecamy trasę z Nowego Targu do Trsteny, która została utworzona w ramach projektu „Szlak wokół Tatr”. Odcinek ten pod względem trudności określany jest jako łatwy, co sprawia, że jest to opcja na wyprawę dla dużych i małych miłośników jednośladów. Nie ma tu stromych podjazdów, zjazdów ani ostrych zakrętów. Trasa ma swój początek na obrzeżach miasta Nowy Targ, przy drodze krajowej 47 z Krakowa do Zakopanego. Na początku trasy przekroczycie tory kolejowe, później droga prowadzi przez świerkowy las, następnie wzdłuż drogi do Czarnego Dunajca.

Szlak zachwyca widokami na malowniczą panoramę Tatr, która rozciąga się nad łąkami i polami. Po przejechaniu około 20 km znajduje się granica państwa. W tym miejscu można zawrócić do Nowego Targu lub jechać dalej. Po przejechaniu kolejnych 15 km dotrzecie do Trsteny, miejscowości położonej nad Jeziorem Orawskim. Zanim wyruszycie w drogę powrotną, warto zatrzymać się, odpocząć i spróbować lokalnych potraw.

Szlak został zbudowany na nasypie kolejowym, skrzyżowania z drogami publicznymi są dobrze oznakowane. Na całej trasie wybudowane zostały wiaty ze stolikami i ławkami.

Dokładny przebieg trasy: Nowy Targ – Ludzimierz – Rogoźnik – Stare Bystre – Czarny Dunajec – Podczerwone – granica polsko-słowacka – Sucha Hora – Hladovka – Liesek – Trstena.


Dlaczego warto?

  • łatwy przebieg trasy, rewelacyjna propozycja dla rodzin z dziećmi
  • malownicze i piękne widoki na góry
  • wyznaczone miejsca do wypoczynku

Zobacz także

Lorem initius...