Schronisko na Turbaczu

Schronisko na Turbaczu

Odwiedź schronisko na Turbaczu

Dobrym pomysłem na spędzenie dnia jest wycieczka do schroniska na Turbaczu. Mieści się ono na Hali Długiej, w pobliżu skrzyżowania głównych szlaków w Gorcach. Z okolic schroniska rozciąga się widok na szczyty Gorców, Pienin i Tatr. W zimie działa wyciąg narciarski o długości 300 m i wytyczone są trasy przeznaczone do narciarstwa biegowego.

Schronisko na Turbaczu położone jest w wyjątkowym miejscu. Poniżej znajduje się największy w Gorcach węzeł szlaków turystycznych, rowerowych, konnych oraz ścieżek dydaktycznych. W schronisku czynna jest restauracja, jadalnia oraz kawiarnia.

Szlaki turystyczne z Nowego Targu:

  • szlak żółty – prowadzi przez Kowaniec, Bukowinę Miejsca, Kaplicę Papieską, polanę Wisielakówkę, schronisko na Turbaczu.
    Jest to najłatwiejsza trasa, którą można dojść na Turbacz. Prowadzi przez las i gorczańskie polany. Wycieczka zajmie około 2 godz. 30 min.
  • szlak zielony – prowadzi przez Kowaniec, Długą Polanę, polanę Upłaz, polanę Sralówki, polanę Długie Młaki, schronisko na Turbaczu.
    Jest to najkrótszy wariant trasy z Nowego Targu do schroniska na Turbaczu. Jest bardziej widokowa od poprzedniej, ale też bardziej męcząca. Wycieczka w jedną stronę może zając około 2 godzin.

Najwyższy szczyt Gorców - Turbacz (1310 m n.p.m.) znajduje się tuż za schroniskiem, zdecydowanie warto się tam wybrać, to zaledwie kilka minut spaceru.

Dlaczego warto?

  • spacer do schroniska nikomu nie powinien sprawić problemów
  • wczesną wiosną polany ozdobione są krokusami
  • przy ładnej pogodzie widoki z okolic schroniska są wyjątkowe
  • dostępność dla turystów pieszych, rowerowych, konnych.


Dowiedz się  więcej

 Zobacz stronę   Zadzwoń

Zobacz także