Kotelnica białczańska

kotelnica_białczańska

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Największą stacją narciarską na Podhalu jest Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska. Atutem miejsca jest świetna lokalizacja oraz 20 rewelacyjnie przygotowanych tras. Mogą tu jeździć zarówno początkujący narciarze jak i snowboardziści oraz zaawansowani. Do dyspozycji miłośników szusowania jest tutaj 14 km tras o różnym stopniu trudności. Można tu skorzystać z tras o łagodnym nachyleniu oraz z tras, które posiadają homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Wygodne koleje krzesełkowe o dużej przepustowości zapewniają duży komfort. Stoki są szerokie, naśnieżane i regularnie ratrakowane. Infrastruktura przystosowana jest pod potrzeby rodzin z dziećmi i pasjonatów freeride’u. Na terenie ośrodka działa szkoła narciarska oraz serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Z myślą o biegaczach narciarskich przygotowywanych jest tu kilka kilometrów tras, które prowadzą między szczytami Kotelnicy i Jankulakowskiego Wierchu.

Latem stoki Kotelnicy oblegane są przez spacerowiczów, rowerzystów i miłośników jazdy na Monsterrollerach, które można na miejscu wypożyczyć. Różnej trudności szlaki rowerowe i piesze pozwolą dostosować poziom wycieczki, uwzględniając potrzeby uczestników.


Dlaczego warto?

  • jest to największa stacja narciarska na Podhalu
  • każda osoba, niezależnie od poziomu zaawansowania znajdzie tu coś dla siebie
  • piękne widoki na góry
  • karczmy z lokalnym jedzeniem


Dowiedz się  więcej

 Zobacz stronę   Zadzwoń

Zobacz także