Atrakcje nad jeziorem Czorsztyńskim

Atrakcje nad jeziorem Czorsztyńskim

Atrakcje nad jeziorem Czorsztyńskim

Jezioro Czorsztyńskie położone jest w malowniczym miejscu, u podnóża Gorców i Pienin. Okolica jeziora stwarza rewelacyjne warunki do uprawiania różnego rodzaju turystyki oraz relaksu.

Jezioro Czorsztyńskie to tak naprawdę sztuczny zbiornik wodny, którego budowa zaczęła się na początku XX wieku. Jego celem jest zapewnienie równomiernego odpływu wód. Wokół jeziora znajdują się miejsca do wypoczynku i wędkowania, można również wziąć udział w rejsie statkiem spacerowym lub gondolą.  

Pasjonaci wycieczek rowerowych będą zachwyceni. Jedną z propozycji regionu jest trasa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Na trasie nie występuje duże natężenie ruchu samochodowego, większa część prowadzi wytyczonymi, utwardzonymi drogami. Kolejną propozycją jest zwiedzanie na dwóch kółkach okolic Czorsztyna. Wycieczka ta nie będzie długa, ale ciekawa, ponieważ prowadzi drogami kamienisto - błotnistymi. Warto również wybrać się na rodzinną przejażdżkę szlakiem rowerowym wzdłuż przełomu Dunajca.

Gmina ma również doskonałe warunki do uprawiania jeździectwa oraz turystyki konnej. Trasy są widokowe i bardzo atrakcyjne.

Jeśli macie już doświadczenie, to koniecznie sprawdźcie część szlaku kajakowego, który prowadzi z Nowego Targu do Nowego Sącza. Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliście okazji spróbować tego pięknego sportu, skorzystajcie z ofert rejsów widokowych.


Dlaczego warto?

  • piękne widoki
  • różnorodne atrakcje turystyczne
  • miejsce doskonałe zarówno do odpoczynku, jak i aktywności na świeżym powietrzu

Zobacz także